Możliwości leczenia złamań kręgosłupa

Leżenie i leki mogą złagodzić ból, ale nie zrekonstruują złamanego kręgosłupa. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie złamanie kręgosłupa spowodowane osteoporozą, chorobą nowotworową lub łagodnym guzem, firma Medtronic proponuje Ci innowacyjną metodę leczenia.

Leczenie zachowawcze

Leczenie zachowawcze bólu pleców i/lub złamania kręgosłupa to kilka dni leżenia w łóżku z lekami przeciwbólowymi, rzadziej gorset. Może zredukować ból, ale nie zrekonstruuje ani nie złoży złamanej kości.

Kyfoplastyka balonowa KYPHON

Jeśli kość jest złamana, celem leczenia jest stabilizacja złamania i przywrócenie kości jej prawidłowej pozycji anatomicznej.

Kyfoplastyka balonowa KYPHON® jest minimalnie inwazyjnym zabiegiem, który może zrekonstruować złamany krąg w kręgosłupie i zredukować objawy bólowe. Nazwa zabiegu pochodzi od balonów ortopedycznych używanych do podniesienia złamanej kości w celu przywrócenia jej prawidłowej pozycji anatomicznej.

Informacje znajdujące się na tej stronie nie powinny zastępować rozmowy z lekarzem. Informacje dotyczące diagnozy i sposobu leczenia zawsze konsultuj ze swoim lekarzem.

Section Navigation

Dodatkowe informacje

Poland