O przewlekłym bólu pleców i nóg

Przewlekły ból pleców jest zazwyczaj odczuwany w dolnej ich części, ale może również promieniować do nóg lub stóp. Może go wywołać kilka chorób lub urazów rdzenia. Jeśli odczuwasz silny ból, nasze metody terapii mogą Ci pomóc, jak pomogły już leczyć przewlekły ból u ponad 250 000 osób na całym świecie.1

Definicja

Przewlekły ból pleców i nóg to ból odczuwany w plecach lub nogach. Ból jest najczęściej zlokalizowany w dolnej części pleców, ale może promieniować do innych okolic: ud, łydek i stóp.

Przyczyny

Przewlekły ból pleców i nóg może być spowodowany kilkoma schorzeniami kręgosłupa, jak:

  • dyskopatia
  • przepuklina krążka międzykręgowego w odcinku lędźwiowym kręgosłupa
  • dolegliwości bólowe po usunięciu dysku lędźwiowego
  • zwłóknienie nadtwardówkowe
  • zapalenie pajęczynówki.

Objawy

Objawów przewlekłego bólu pleców i nóg jest cała gama, od uczucia dyskomfortu do całkowicie upośledzających. Możesz odczuwać przeszywający lub ostry ból, pieczenie lub tępy ból mięśniowy. Obszary objęte chorobą mogą być wrażliwe lub bolesne przy dotyku, a ból może się nasilać podczas ruchu.

Diagnoza

Jeśli ból utrzymuje się ponad 6 miesięcy, możesz mieć do czynienia z bólem przewlekłym. Porozmawiaj z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji.

Piśmiennictwo

  1. Medtronic data on file.

Informacje znajdujące się na tej stronie nie powinny zastępować rozmowy z lekarzem. Informacje dotyczące diagnozy i sposobu leczenia zawsze konsultuj ze swoim lekarzem.

Section Navigation

Dodatkowe informacje

Poland